Безпалько Петро Васильович

Дата народження: 25.10.1980
Дата загибелі: 29.05.2014
Звання: Старший лейтенант
Підрозділ: Спецпідрозділ "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області
Місце проживання: Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, Україна
Місце загибелі: Слов’янськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, дружина, донька (2008 р.н.), син (2012 р.н.), син від першого шлюбу (2005 р.н.)

Старший лейтенант міліції, заступник командира взводу спецпідрозділу «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області.

В дитинстві займався бальними танцями, посів перше місце в змаганнях з бальних танців, виборовши як приз путівку до Міжнародного дитячого центру «Артек».

Строкову військову службу проходив у Збройних Силах на посадах стрільця та командира відділення.

Обравши кар’єру правоохоронця, з 2001 року. проходив службу в органах внутрішніх справ: успішно пройшов навчання у Чернівецькому училищі професійної підготовки працівників міліції УМВС України в Чернівецькій області, а згодом обіймав посаду міліціонера окремої роти міліції швидкого реагування "Беркут" УМВС в Івано-Франківській області.

З квітня 2004-го по травень 2005 р. обіймав посаду патрульного Спеціального миротворчого підрозділу МВС України міжнародних поліцейських сил Місії ООН у справах Автономного Краю Косово (UNMIK), під час виконання службових обов’язків дістав тяжку травму, протягом тривалого часу лікувався, але зрештою повернувся до лав рідного спецпідрозділу.

2011 р. закінчив Національну академію внутрішніх справ, з грудня 2010 р. обіймав посаду інспектора групи бойової та спеціальної підготовки, з травня 2012-го - заступника командира взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС в Івано-Франківській області.

 

Загинув поблизу Слов'янська в районі проведення АТО.

Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу на п'ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий.

Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергея Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурского и Віктора Липського, и шістьох робітників спеціальної роти міліції УВС України в Івано-Франківскій області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остапюка, старшого сержанта міліції Віктора Яков'яка.

1 червня біля будівлі обласного УМВС відправили панахиду за загиблими. 2 червня Петро Безпалько похований на івано-франківському Меморіальному кладовищі.

"Я не знаю, як цим двом діткам пояснити, що татка більше не буде"

Пам'ять про Героя

 Нагороджений медаллю ООН "На службі миру".

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" нагороджений орденом "За мужність" I ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: