Кравченко Сергій Миколайович

Дата народження: 16.03.1975
Дата загибелі: 29.05.2014
Звання: Капітан
Підрозділ: 1-й резервний батальйон Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ
Місце проживання: Олександрія, Кіровоградська область, Україна
Місце загибелі: Слов’янськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Дружина, двоє синів

Старший бортовий технік - інструктор вертолітної ескадрильї в/ч №2269 Національної гвардії України капітан Сергій Кравченко з 12 по 28 квітня та з 21 по 29 травня 2014 року у якості бортового авіаційного техніка вертольота МІ-8 брав участь в антитерористичній операції на сході України.

29 травня 2014 року екіпаж виконував бойове завдання з перевезення вантажу з аеродрому "Чугуїв" до місця бойових дій на сході України. У складних умовах він здійснив посадку в районі міста Слов'янська, доставив необхідний вантаж військовослужбовцям Національної гвардії України. При наборі висоти гелікоптер потрапив під обстріл, що вівся з лісосмуги, спалахнув та почав падати. Не шкодуючи власного життя, екіпаж до останньої миті намагався врятувати бойову машину і людей, які були на борту. Не судилося, небо знову забрало найкращих. Лише у квітні у Сергія Миколайовича народився син...

Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергея Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурского и Віктора Липського, и шістьох робітників спеціальної роти міліції УВС України в Івано-Франківскій області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остапюка, старшого сержанта міліції Віктора Яков'яка.

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" нагороджений орденом "За мужність" I ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: