Полінкевич Леонід Олександрович

Дата народження: 19.09.1983
Дата загибелі: 22.05.2014
Звання: Майор
Підрозділ: 51-ша окрема механізована бригада
Місце проживання: Колки, Волинська область, Україна
Місце загибелі: Волноваха, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, дружина, донька (2009 р.н.)

Майор Збройних сил України. Командир батальйону 51-ї механізованої бригади. Командир підрозділу Збройних сил України, який зазнав нападу неподалік міста Волноваха. Це було перше серйозне бойове зіткнення на сході України, як призвело до значних втрат.

Народився Леонід Полінкевич 19 вересня 1983 року у селищі Колки. З дитинства любив техніку, а після закінчення середньої школи вибрав кар'єру військового та вступив до Харківського інституту танкових військ. Після закінчення військового інституту був направлений для подальшого проходження служби у 51-у механізовану бригаду, дислоковану у Володимирі-Волинському. У 29 років отримав звання майора та став командиром батальйону. Зі слів підлеглих, був добрим командиром, до нього тягнулись солдати. Комбат часто за власний кошт купляв запчастини та фарбу до старої несправної техніки. Зі слів солдатів, Полінкевич єдиний із офіцерів, хто перед відправкою на Донбас сказав бійцям, куди відправляється їх підрозділ. Після прибуття у Волноваський район Леонід не повідомляв рідних про те, де знаходиться, щоб їх не тривожити.

Зі слів очевидців, хоча українські військовослужбовці пробували налагодити контакт із місцевим населенням, у село солдатів не пустили, і вони вимушені були ночувати просто неба. Уранці 22 травня 2014 року блок-пост української армії був атакований проросійськими сепаратистами ДНР, які під'їхали до позицій української армії під виглядом інкасаторських машин, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, ПЗРК. У результаті обстрілу здетонував боєкомплект однієї із бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У цьому бою Леонід Полінкевич загинув разом із 17 своїми бойовими побратимами.

Удома у Леоніда Полінкевича залишились батьки, дружина та донька.

Поховали Леоніда у рідному селищі Колки.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно). Володимир-Волинська міська рада 9 вересня 2015 року прийняла рішення про присвоєння імені Леоніда Полінкевича новозбудованій вулиці у місті.

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: