Федоряка Петро Вікторович

Дата народження: 15.09.1964
Дата загибелі: 31.07.2014
Звання: Старший лейтенант
Підрозділ: 25-та бригада транспортної авіації
Місце проживання: Трудолюб, Полтавська область, Україна
Місце загибелі: Шахтарськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Дружина, діти, онуки

Народився в селі Нова Гребля Роменського району Сумської області в сім'ї колгоспників. Його батько працював трактористом, комбайнером, електриком. Ще у дошкільному віці Петро неодноразово бував у сільській кузні. За його власним визнанням, його першою кришталевою мрією дитинства було побудувати свою домашню кузню.

У 1986 році закінчив Харківський державний університет імені Горького за спеціальністю "математика". Працював викладачем у Кегичівському ПТУ, учителем інформатики і математики в Шахворостівській та Трудолюбівській школах Миргородського району Полтавської області. В останній завдяки йому школярі першими отримали нові комп'ютерні класи, його учні програмували, випускали одну з перших в області шкільних газет.

З 2003 року Петро Федоряка - приватний підприємець, відомий в Україні та за її межами коваль, майстер художнього кування, ножар, який виготовляв ножі й клинки періоду вікінгів, Середньовіччя, Київської Русі, умів варити булат і кувати дамаск, мав понад 100 учнів ковальської справи. З його ініціативи створено Гільдію майстрів України "Коло", поновлено традицію відзначати ковальські свята. Федоряка є ініціатором і організатором Міжнародного фестивалю ножових майстрів "Трудолюб", який проводиться щорічно в однойменному селі Миргородського району, він - співорганізатор Ковальського фестивалю "Місто майстрів" у Миргороді. Гільдія майстрів "Коло" та створена ним "Кузня Петра" є постійними учасниками різних фестивалів, конкурсів, виставок в Україні та за кордоном.

Під час першої хвилі мобілізації (березень 2014) старший лейтенант Федоряка дістав призначення командиром зенітно-артилерійського взводу 25-ї повітряно-десантної бригади, у складі якої виконував бойові завдання у зоні АТО. Загинув 31 липня 2014 року в Шахтарську під час танкової атаки російських найманців із засідки на колону БТР десантників.

Похований 15 жовтня 2014 у селі Трудолюб з військовими почестями.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року "за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: