Лавренко Олександр Миколайович

Дата народження: 09.03.1983
Дата загибелі: 22.07.2014
Звання: Капітан
Підрозділ: 93-тя окрема механізована бригада
Місце проживання: Лозова, Харківська область, Україна
Місце загибелі: Піски, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, сестра, дружина

Капітан, командир танкової роти 93-ї окремої механізованої бригади (Черкаське).

Випускник Харківського інституту танкових військ 2005 року.

Спогади побратима Олександра Дмитра Кащенка

З Сашею я познайомився в 2005 році, коли він прийшов до мене з військового училища зампотехом роти. Я тоді став командиром 2-ї танкової роти. Він сам по характеру шебутной хлопець був, почуття гумору у нього відмінне. Плюс він був дуже грамотним, як офіцер. Танки знав досконально! Міг полагодити будь-хто. Ми всі жартували, у Лавренко танки навіть без двигуна заводяться і їдуть. Коли я вже став командиром батальйону, Саша став командиром 3-ї танкової роти, з початком війни я його перевів на командира 1-ї танкової роти. До травня 2014 займалися підготовкою техніки, ремонтом. Саша виїжджав в АТО передавав свій досвід, ремонтував техніку. А вже в липні висунулися в Андріївку, Донецька область. Бій в Пісках був першим боєм Лавренко, він же став і останнім.

В боях за Піски екіпаж танку капітана Олександра Лавренка в голові колони вийшов на блокпост бойовиків та потрапив у засідку. 

На блокпосту бойовиків знаходилися два танки та кулеметні розрахунки. За блокпостом були розташовані мінометна батарея та снайперські позиції бойовиків.

Противник вів прицільний вогонь з танків та мінометів. Прямим пострілом з танку капітана Олександра Лавренка було вражено один з танків противника. Наступними влучними пострілами були знищені кулеметні розрахунки та два автобуси бойовиків.

Під час мінометного обстрілу, який розпочався з початком бою екіпаж бойової машини піхоти БМП-2, яка рухалась в колоні за танком, розпочав евакуацію поранених військовослужбовців. Захопивши блокпост противника, екіпаж танку вогнем танкової гармати та кулемета прикривав дії механізованого підрозділу та евакуаційної групи.

Під час бою, отримавши інформацію про початок контратаки бойовиків, танк капітана Олександра Лавренка першим висунувся на ймовірний рубіж атаки, знищив дві мінометні обслуги і значно відірвався від основних сил танкової роти.

Ухиляючись від вогню противника, бойова машина потрапила на потужний фугас. Коли діставали звідти екіпаж, механік, водій і навідник вже були мертві. А Саша, щоб не потрапити в полон, підірвався на гранаті ", - розповів Дмитро Кащенко, комбат танкового батальйону 93-ї бригади.

Своїм вчинком Лавренко і його екіпаж врятували життя близько 40 осіб.

Величний подвиг Героїв-танкістів в ім’я миру на українській землі

Десять героїв України

Пам'ять Героя України Олександра Лавренка вшанували на Харківщині

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
 

Указом Президента України № 388/2016 від 9 вересня 2016 року, за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі , присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

Версія для друку

Показати: