Могилко Костянтин Вікторович

Дата народження: 27.05.1978
Дата загибелі: 06.06.2014
Звання: Підполковник
Підрозділ: 15-та бригада транспортної авіації
Місце проживання: Київ, місто Київ, Україна
Місце загибелі: Слов’янськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, дружина, донька (2004 р.н.), син (2011 р.н.)

Командир літака, командир ескадрильї «Блакитна стежа» 15-ї окремої бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України (авіабаза Бориспіль).

Народився у Вінниці. У 1995 році закінчив вінницьку школу №23, а у 1999 - Харківський інститут льотчиків (зараз - Харківський університет Повіотряних сил імені Івана Кожедуба).

Військову службу проходив у Львівській авіаційній бригаді, пізніше - в Борисполі (Київська область) у складі 15-ї авіаційної транспортної бригади в ескадрільї "Блакитна стежка", працював за програмою "Відкрите небо".

Командир екіпажу збитого над м. Слов'янськ транспортного літака АН-30Б. Коли літак почав падати на житлові квартали міста, Костянтин, ціною власного життя, скерував його за межі міста. Троє членів екіпажу змогли врятуватись, вистрибнувши з парашутами. Костянтин не залишив свого крісла, до останньої миті намагаючись посадити літак.

Похований на кладовищі села Пирогове Вінницького району Вінницької області.

"Розуміючи, що загибелі не уникнути, льотчик зумів відвести палаючий літак від житлових кварталів Слов'янська"

Рятуючи сотні мирних жителів, підполковник Могилко та його бойові друзі відвели літак від житлових кварталів

Документальний фільм "Палаюча пам'ять"

Сын летчика, погибшего под Славянском: «Не хочу, чтобы папа был героем! Лучше бы он был живым…»

Військо України. Герої, що назавжди пішли у небо!

Нагороди

Медаль «За військову службу Україні» (6 грудня 2012) — за значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, зразкове виконання військового обов'язку, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України.

Медаль «Захиснику Вітчизни».

Відзнаки Міністерства оборони України — медалі «15 років Збройним Силам України», «За сумлінну службу» III ст.

Указом президента України №545/2014 від 20.06.2014р. "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Вшанування пам'яті

2 вересня 2014 року під час чергової сесії Бориспільської міської ради було прийнято рішення про присвоєння спеціалізованій школі №5 міста Бориспіль ім'я Костянтина Могилка.

19 серпня 2015 року в селі Джулинка Бершадського району Вінницької області на початку вулиці, названої іменем Героя України Костянтина Могилка, встановлено пам'ятний знак.

У 2014 році Укрпошта до Дня Збройних Сил України випустила художній маркований конверт серії «Героям Слава!», присвячений Герою України підполковнику Костянтину Могилку.

26 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав указ, яким з метою увічнення пам'яті Героя України підполковника Могилка Костянтина Вікторовича, ураховуючи його особливі заслуги перед Батьківщиною, мужність та героїзм, незламність духу в боротьбі за незалежну Українську державу та зважаючи на високий професіоналізм, зразкове виконання поставлених завдань особовим складом 15 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України постановив присвоїти літаку Ан-30Б (бортовий номер 86) 15 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ім'я Костянтина Могилка.

29 квітня 2016 року Вінницька міська рада прийняла рішення найменувати площу на проспекті Космонавтів іменем Костянтина Могилка.

5 червня 2016 року у Пришибі відбулось відкриття меморіалу загиблим над Слов'янськом льотчикам "Скорботний янгол".

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: