Шадських Сергій Олексійович

Дата народження: 10.04.1965
Дата загибелі: 23.07.2016
Звання: Молодший сержант
Позивний: "Бульдог", "Булька"
Підрозділ: 59-та окрема мотопіхотна бригада
Місце проживання: Фастів, Київська область, Україна
Місце загибелі: Новозванівка, Луганська область, Україна
Сім'я: Дружина

Молодший сержант військової служби за контрактом, командир протитанкового взводу роти танкової підтримки 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» 59-ї ОМПБр.

Довгий час працював на залізниці машиністом пасажирських потягів, пізніше — в охоронній фірмі у Києві.

На війні з вересня 2014 року, брав участь у боях в районі Донецького аеропорту. Після року на фронті залишився на військовій службі за контрактом.

За півтора року війни здійснив багато бойових виходів і точних результативних бойових пусків.
Про його бойову роботу знає вся країна, саме молодший сержант Шадскіх зробив один з найефектніших пусків по ворогу, коли 14 квітня 2016 року прямих потраплянням знищив відразу два "Уралу" з мінометами мінометної батареї 6-го окремого козачого полку 2-го армійського корпусу РФ на Донбасі.

Був смертельно поранений під час масованого обстрілу українських позицій з 152-мм артилерії. Незважаючи на страшне поранення, він зумів сам викликати допомогу, і якоюсь неймовірною силою волі утримував себе в свідомості, залишаючись на позиції, зробив два пуски ПТУР і прикрив побратимів.

Похований на Інтернаціональному кладовищі Фастова, на Алеї Слави.

За особисту хоробрість та взірцевість удостоєний відзнаками міністра оборони України "За зразкове службу", "Знак пошани", відзнакою начальника Генштабу ЗС України "За взірцевість у військовій службі" ІІІ ступенів.

Указом Президента України № 421/2016 від 29 вересня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Показати: