Крижанський Володимир Олексійович

Дата народження: 24.03.1982
Дата загибелі: 29.01.1017
Звання: Сержант
Підрозділ: 72-га окрема механізована бригада
Місце проживання: Сквира, Київська область, Україна
Місце загибелі: Авдіївка, Донецька область, Україна
Сім'я: Мати, дружина, син

Сержант, кулеметник механізованого взводу механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.

Народився в Черкаській області. У шкільні роки переїхав на Київщину. Закінчив Сквирське професійно-технічне училища за фахом бухгалтера та Білоцерківський інститут економіки та управління за спеціальністю «Менеджмент». Працював у ТОВ «Фірма «Грона» в місті Сквира.

Рідні та знайомі згадують Володимира надзвичайно доброю людиною, людиною з величезним серцем, сяючими очима, неймовірними запасами оптимізму, чудовим і лагідним чоловіком, гарним батьком та надійним другом. Він дуже полюбляв тварин та пекти пиріжки, причому останнє дійсно було однією з його улюблених справ. 

Призваний навесні 2014 року у першу хвилю мобілізації. Спочатку служив у Сквирському райвійськкоматі.

Пройшов навчання у «Десні» та перевівся до 72-ї ОМБр, вирушив на фронт у Донецьку область.

29 січня 2017 року командуванню 1-го механізованого батальйону було поставлено бойове завдання розгорнути два спостережні пости перед передовими позиціями противника. О 4-й годині ранку штурмова група капітана Кизила в кількості 19 бійців, висуваючись на позиції для зайняття спостережних постів, виявила ворожу диверсійно-розвідувальну групу та вступила у вогневе зіткнення.

В результаті бою противник був вимушений відступити до своїх позицій. Під час відходу сил бойовиків розпочався артилерійській обстріл зі сторони противника. Капітаном було прийнято рішення зайняти взводний опорний пункт (ВОП) противника задля збереження життя і здоров'я військовослужбовців.

Під час зайняття взводного опорного пункту бойовиків розпочалось бойове зіткнення штурмової групи з переважаючими силами противника. Внаслідок бою противник зазнав втрат у кількості 20 бойовиків, одного бойовика «ДНР» взято в полон.

Після бойового зіткнення капітан А. Кизило організував оборону цього ВОП до підходу основних сил 1-го механізованого батальйону. Штурмова група відбила атаку противника, після чого зі сторони військових формувань "ДНР" знову розпочався артилерійський обстріл. О 9:40 внаслідок прямого влучення артилерійського снаряду в окоп капітан Андрій Кизило, молодший сержант В. Бальченко та солдат Д. Оверченко з його штурмової групи загинули. Також під час цього бою загинув сержант В. Крижанський.

1 лютого в Києві на Майдані Незалежності попрощались з сімома воїнами 72-ї ОМБр. 

Серця, зруйновані серця

Сквирщина попрощалася із своїм Героєм. В останню дорогу провели воїна АТО Крижанського Володимира 

Указом Президента України № 22/2017 від 1 лютого 2017 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: