Чепіга Микола Миколайович

Дата народження: 10.08.1977
Дата загибелі: 29.05.2014
Звання: Солдат
Підрозділ: Спецпідрозділ "Сокіл" УМВС України в Донецькій області
Місце проживання: Полтава, Полтавська область, Україна
Місце загибелі: Луганськ, Луганська область, Україна
Сім'я: Мати, дружина, дві доньки (1994 та 2011 р.н.)

Микола записався добровольцем в армію на початку березня 2014 року, з 17 березня його призвали офіційно. До травня призовники знаходились при воєнкоматі, готували зброю та одяг на блокпости територіальної оборони. 24 травня прийшло розпорядження забрати їх зі штату воєнкомата. Тоді вони всім колективом вирішили написати заяви на відправлення в АТО.

27 травня їх відправили під Луганськ у воїнську частину біля м.Щастя. Там вони провели два тижні в батальоні "Айдар". З 13 червня почалися бої. Загін Миколи зайняв блокпост у м.Щастя, а 17 червня відбувся той самий роковий бій, у якому вони всі потрапили в засідку разом з Надїєю Савченко. Декілька днів Миколу вважали полоненим, потім зниклим без вісті. Його рідним казали, що його знайшли та готують на обмін. Однак 27 червня його дружині подзвонили та попросили приїхати на впізнання тіла.

З'ясувалось, що ще 17 червня, коли загін потрапив у полон, Миколу жорстоко такували, а потім зарізали. Тіло його знайшли біля воєнкомату. Коли його брали в полон, побратим Тарас Синяговський бачив, як його уводили люди, серед яких були чеченці. Подробиць про день загибелі вдалося знайти дуже мало. Точно відомо, що бій був з батальйоном терористів "Зоря" - Миколу знайшли біля воєнкомата, в якому базувався цей батальйон. Очевидці розповіли, що Миколу дуже довго били, знущались, потім хотіли поставити на коліна, але він не піддався і в результаті був убитий.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Показати: