Шлемкевич Богдан Васильович

Дата народження: 07.03.1993
Дата загибелі: 09.05.2014
Звання: Старший солдат
Підрозділ: 1-й резервний батальйон Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ
Місце проживання: Білоберізка, Івано-Франківська область, Україна
Місце загибелі: Маріуполь, Донецька область, Україна
Сім'я: Мати, брати, сестра, наречена

Старший дресирувальник кінологічної групи 2-ї патрульної роти 1-го патрульного батальйону львівського Римникського полку Національної гвардії України (в/ч №4114 Західного оперативно-територіального об'єднання НГУ).

У 1999 по 2008 рр. навчався в Білоберізькій загальноосвітній школі, після закінчення 9-го класу вступив до Волинської духовної семінарії, закінчив її у 2012 року здобувши диплом з відзнакою бакалавра богослов’я.

Захоплювався спортом та риболовлею. Мріяв стати священиком, як і його старший брат Роман, священик Коломийської єпархії.

Замість вступу до магістратури свідомо вирішив виконати військовий обов’язок і навесні 2013 року був призваний на строкову військову службу до лав внутрішніх військ МВС. Служив у кінологічному підрозділі (з дитинства обожнював тварин).

Термін його служби спливав 10 квітня 2014-го, але, через загострення обстановки на східних теренах України й оголошення часткової мобілізації, Богдана у складі зведеного підрозділу направили до Донецька, а звідти – до Маріуполя.

9 травня 2014 року під час масових безладів, що призвели до штурму й знищення будівлі Маріупольського міського управління міліції, із натовпу місцевих жителів був відкритий вогонь по військовослужбовцях НГУ, які прибули на допомогу міліціонерам.

Під час цього бою також загинули підполковник міліції Віктор Саєнко, прапорщик міліції Михайло Єрмоленко, рядовий міліції Родіон Добродомов, полковник Сергій Демиденко та солдат Олег Ейсмант.

Поховали Богдана з військовими почестями у рідному селі.

МВД: Мариуполь 9 мая 2014 год

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" нагороджений орденом "За мужність" IІІ ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: