Аніщенко Олександр Григорович

Дата народження: 17.12.1969
Дата загибелі: 05.05.2014
Звання: Полковник (посмертно)
Підрозділ: Спецпідрозділ "Сокіл" УМВС України в Донецькій області
Місце проживання: Суми, Сумська область, Україна
Місце загибелі: Слов’янськ, Донецька область, Україна

Олександр Аніщенко народився в Сумах. Навчався у Сумській середній школі № 4. З 1987 по 1993 навчався у Сумському державному педагогічному інституті на факультеті фізичного виховання. Під час навчання працював у 4 школі вчителем фізичної культури.

З 1990 року по 1992 - працював у воєнізованій пожежній частині № 7 міста Суми. Військову службу у Службі безпеки України проходив з 1993 року.

З 2008 року обіймав посаду заступника начальника відділу Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області.

На момент загибелі обіймав посаду заступника начальника підрозділу спеціального призначення «Альфа».

За словами рідних, Олександр вважався одним з найкращих снайперів України. Під час київського Євромайдану у лютому 2014 серед силовиків, що отримали наказ стріляти у мітингувальників, Аніщенко відмовився брати участь у спецоперації та написав рапорт, який, фактично, означав його звільнення з силових структур.

Втім, після втечі Януковича до РФ, прийнято рішення залишити Олександра Аніщенка та інших бійців-«саботажників» сумської «Альфи» на службі.

5 травня 2014 року Олександр Аніщенко загинув під Слов'янськом в бою з бойовиками "ДНР" та російськими найманцями.

Близько 14:00 в селі Семенівка під час проведення спеціального заходу моторизована група потрапила у засідку. У ході бою, тривалістю більше години, під вогнем, маючи численні поранення, Аніщенко продовжував вести вогонь. Він намагався захистити поранених товаришів, прикривши їх від під пострілу з гранатомета, внаслідок чого Олександра розірвало на шматки.

7 травня 2014 року офіцера поховали на Алеї почесних громадян центрального кладовища Сум.

У Аніщенка залишилася дружина, донька та літні батьки.

Олександр Аніщенко загинув, рятуючи друга

2 вересня 2014 року за рішенням Сумської міської ради співробітнику Центру спеціальних операцій СБУ полковнику Олександру Аніщенку посмертно присвоєне звання Почесного громадянина міста Суми.

На честь героя з початку нового навчального року перший курс в Національній академії СБУ названо ім'ям Олександра Аніщенка.

2015 року Укрпошта випустила художній маркований конверт серії «Героям Слава!», присвячений Герою України полковнику Олександру Аніщенку.

 5 травня 2016 року в Сумах урочисто відкрили вулицю Олександра Аніщенка.

В Сумах открыли музей геройски погибшего в АТО офицера "Альфы"

 

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу" нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Указом Президента України № 1/2015 від 2 січня 2015 року "за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: